21 lipca 2012

Polska to bogaty kraj

Bogaty kraj Polska, bo tutaj likwiduje się stacje kolejowo-autobusowe, gdyż są nierentowne. Bilet można kupić w automacie, albo w wyznaczonych sklepach naładować specjalną kartę, którą można płacić w środkach komunikacji publicznej. W niektórych częściach Szwecji można jeszcze nadal płacić gotówką w autobusach, ale wszędzie zachęca się do płacenia kartami, gdyż niedługo będzie to jedyny środek płatniczy. Wszystkie instytucje chcą być "kontantfri" czyli używać samych transakcji bezgotowkowych. Drogo jest utrzymać lokale i płacić pensję kilku osobom, kiedy te same usługi można wyświadczyć taniej.

5 komentarzy:

  1. Wygląda na to że Polska staję się coraz bogatsza, skoro pieniedzy starcza na to wszystko, coraz mniej ludzi chce podróżować komunikacją publiczną, a gotówka pozostaje Królem (Cash is King). Nic tylko być dumny ze swojego kraju.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ośmielam się nie zgodzić. W Polsce to ludzie są bogaci (nie wszyscy oczywiście), Państwo jest raczej biedne. A w Szwecji bardziej na odwrót - bogate państwo (wysokie podatki), ale ludzi chyba nie stać na zbyt wiele, bo wsystko drogie.

    OdpowiedzUsuń
  3. A czymże jest państwo? Jak można je oddzielić od obywateli?! W Szwecji wszystko jest drogie i podatki są bardzo wysokie ale nikt głodem nie przymiera jeśli pracuje i każdy jest dumny z tego, że płaci podatki, bo wie, że to dzięki nim ma to wszystko, czego mu potrzeba.

    OdpowiedzUsuń
  4. Oczywiście że można oddzielić państwo od obywateli, przynajmniej ja nie mam z tym problemu.

    OdpowiedzUsuń
  5. W Szwecji nie ma "bogatego państwa" ani ubogich obywateli i nikt tego w ten sposób nie rozpatruje. Jeśli ktoś pracuje to stać go i nie musi myśleć o tym, że mu nie wystarczy na "chleb do pierwszego".

    OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz umieścić swój komentarz.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.