25 lipca 2011

Automaty do wydawania reszty

W większych sklepach są automaty do wydawania reszty i płacenia bilonem. Kupujący wrzuca monety do skrzynki, a ta podlicza ile wrzucił. Wydaje też resztę wysypując ją jak w automacie na bilety. Banknoty też lądują w urządzeniu, umieszcza je tam kasjer. Nic nowego ale musi być wygodne i proste dla sprzedawcy który nie ma dostępu do "kasetki z pieniędzmi". Dość sprawnie to przebiega choć i tak najwygodniejszym najpopularniejszym i do tego najszybszym (cała transakcja trwa nie więcej niż kilka sekund) jest karta.

2 komentarze:

  1. Troszkę poczytałam i stwierdzam, że nie tylko w Szwecji tak wygląda. W Niemczech takie automaty są w większości supermarketów, również butelki oddaje się do specjalnej maszyny, która wydaje bon do wymienienia na pieniążki, o czym już wcześniej pisałaś, a także listonosz zostawia paczki pod drzwiami mieszkania i nikt ich nie zabiera, podobnie jak w Szwecji:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Może mogłabyś zobaczyc jaka firma produkuje te maszyny, tzn. jaka nazwa widnieje na maszynie. Byłbym wdzięczny. pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz umieścić swój komentarz.