20 września 2011

Jeść na fotelu dentystycznym

Czy ktoś próbował kiedyś jeść u dentysty w czasie borowania zębów? Niewykonalne? A jednak! Kiedy się ma sondę żołądkową to jest to możliwe. Sonda podłączona jest do opakowania ze specjalnym jedzeniem i pompki, która ów preparat tłoczy ze stałą prędkością. Całość mieści się w eleganckim i funkcjonalnym plecaczku, dzięki któremu można wyjść z domu nawet jeżeli potrzebuje się być podłączonym do jedzenia cały dzień. W domu też się z resztą przydaje, bo łatwiej wziąć lekki plecak na ramię niż jeździć po domu ze stojakiem do kroplówki. Zarówno pompkę z ładowarką jak i plecak można pożyczyć od dietetyka i oddać po zakończonym leczeniu.

7 komentarzy:

 1. nie uznałabym sondy za super sprawę..

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sprawa! To tysiąc razy lepsze niż kroplówka z glukozy i minerałów do żyły. Jelita dostają jedzenie i nie buntują się gwałtownymi skurczami nocnymi. Można do domu iść a nie leżeć w szpitalu.

  No i można jeść u dentysty lub w czasie wizyty u lekarza! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nie trzeba myc zębów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym zapytać Cię co Cię skłoniło do wyjazdu z PL. Sama jestem "na rozstaju" i poszukuję opinii innych.

  OdpowiedzUsuń
 5. @Bartlomiej
  Zęby trzeba myć jeszcze częściej, a to za sprawa słodkich klarownych soków, które można pic. :D

  @Sunny Cinnamon
  Nigdy nie byłam "na rozstaju" jak piszesz. Decyzję podjęłam dużo wczesniej przed wyjazdem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać. Co mnie skłoniło do wyjazdu? Patrz posty Studencko i Stazowo. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kliniczna -- bardzo fajnie się Ciebie czyta, pisz częściej plizzzzzzzzzz

  OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz umieścić swój komentarz.