31 lipca 2010

Rozwód to też choroba

Rozwód, ojciec odchodzi, 14-letnia córka zostaje z matką. Skierowanie do szpitala. Matka opowiada za córkę o jej rozlicznych dolegliwościach: osłabienie, bóle brzucha, omdlenia... Dziecko ma wykonane ambulatoryjnie dziesiątki badań, było juz u prawie wszystkich możliwych specjalistów na konsultacji. Matka prawie płacze i opowiada, że ojciec dziecka chce je wyrzucić z mieszkania.

Okazuje się że dziewczynka psychologowi mówi, że jej nic nie jest, tylko matka kazała jej przyjść do szpitala. Miała miesiąc temu przez dwa dni infekcję wirusową układu pokarmowego i tyle. Okazuje się że ojciec nikogo nie wyrzuca z domu, a córka bardzo go kocha i chciałaby z nim spędzać więcej czasu. Kiedy matka sie o tym dowiaduje, ogranicza wizyty córki z ojcem i wmawia jej cały czas, jaki to on jest dla nich niedobry. Dziecko w to nie wierzy i jest zupełnie zdrowe, chciałoby tylko częściej widziec się z ojcem.

Matka próbując znaleźć chorobę u córki chce zmusić i zaszantażowac byłego męża, by do niej wrócił, choć już dawno są po rozwodzie.

Rodzice: Rozwiązujcie sobie sami wasze problemy, których jesteście źródłem i nie mieszajcie w to dzieci!

1 komentarz:

  1. Przykra sytuacja. Niestety bogu ducha winne dzieci bardzo często wciągane są w "gierki" dorosłych, świadomie czy też nie - to nie ma znaczenia. Dobrze, że 14-latka ma już swój rozum i nie da się tak manipulować, jak dziecko młodsze.

    OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz umieścić swój komentarz.