5 lipca 2010

Bebilon HA, Twoje dziecko nie miało alergii, to ją będzie miało.

Matka przynosi niemowlę do lekarza rodzinnego na bilans. Ten widząc suchą skórę dziecka i skazę białkową zmienia mu mieszankę mleczną na hypoalergiczną, bo najlepiej jak najwcześniej zapobiegać powstawaniu alergii.

Ciężko powiedzieć, czy lekarz nie miał czasu powiedzieć, dlaczego mleko zmienia, czy też matka nie zrozumiała lub zapomniała. W efekcie "troskliwa koleżanka" tłumaczy matce: Nowe mleko masz wyrzucić a lekarza opieprzyć! Jak Twoje dziecko nie miało alergii to ją będzie miało jak je tym będziesz karmić. Potem będziesz do nich chodzić i za wizyty prywatne płacić...

Rzeczywiście jak się człowiek na coś nie leczy to na pewno znaczy że nie jest chory. Proste. Szkoda tylko jak zwykle dziecka, bo ono nie może o sobie zdecydować.

2 komentarze:

 1. Czy od razu stawiać taką tezę jest rozsądne ?
  Ja podawałam mojemu dziecku różne mleka i najważniejsze jest aby sprawdzać czy dziecko jest zadowolone po podaniu takiego mleka .

  Ja staram się uważnie przyglądać mojemu dziecku , ostatnio korzystam z usług sklepu Dziecko.je , uważam że jest to dobra oszczędność czasu i pieniędzy .

  Pozdrawiam Justynka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, czy chodziło o moją tezę czy o tezę matki z posta. W kazdym razie to oczywiste, że nic się nie daje "na ślepo" tylko trzeba rozsądnie patrzyć jakie są tego efekty. Tylko do tego musi być współpraca lekarz-pacjent, a tego w sytuacji z posta nie było.

  OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz umieścić swój komentarz.