30 sierpnia 2016

Inna przyczyna bólu głowy.

Niby to już było. Niby się wie, że poważna choroba i śmierć to rzecz, która się trafia niespodzianie. Ale zawsze jednak dziwnie się czuje, kiedy się czyta odpowiedź na skierowanie do szpitala, a tam diagnoza: guz mózgu. 
Kobietę bolała silnie głowa od pięciu dni. Z podejrzeniem olbrzymiokomórkowego zapalenia tętnic pojechała do szpitala na biopsję tętnicy i TK mózgu, żeby wykluczyć inne przyczyny bólu. No i to właśnie była inna przyczyna. Bolała ją głowa, bo guz urósł na tyle, że zaczął się robić obrzęk mózgu. 

© Kliniczny

2 komentarze:

  1. Ostatnio bardzo często boli mnie głowa.. Zastanawiam się nad pójściem do lekarza jednak póki co szukam informacji gdzie popadnie. Czytam regularnie blog i potrzebuję pomocy. Przeczytałam artykuł dotyczący bólów głowy http://wylecz.to/pl/choroby/neurologia-i-psychiatria/czeste-bole-glowy-przyczyny-nawracajacego-bolu-glowy.html i mam pytanie: jak określić jaki to rodzaj bólu? Nie mam pojęcia czy jest on napięciowy czy inny..

    OdpowiedzUsuń
  2. Proponuję pić dwa litry wody dziennie, regularnie się ruszać na zewnątrz, wystarczająco dużo spać i znaleźć spisób na zmniejszenie stresu. Kiedy to nie pomoże, pójść do lekarza.

    OdpowiedzUsuń

Tutaj możesz umieścić swój komentarz.

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.